Паста с кестени и гъби
Оригиналната рецепта видях в този профил в Инстаграм. Имам замразени кестени във фризера и много ми се искаше да опитам. Понеже приготвих рецептата по време на пости използвах веган кашкавал вместо пармезан.
Освен това използвах гъби печурки и зехтин с трюфел. В оригиналната рецепта тя използва гъби шийтаке и трюфели.
Въпреки моята промяна се получи чудесно. Понеже много обичам пармезан ще опитам и с него.
Приготвих това ястие няколко пъти по време на постите. И у дома одобриха. Ние като цяло сме доста големи почитатели на кестените.
За 2 порции използвах:
130 г паста (сварена ал денте)
около 200 г гъби,
1 глава лук,
1 скилидка чесън,
10 сварени и нарязани на едро кестени
В тиган се запържват за кратко нарязаните на ситно лук и чесън, добавят се гъбите и когато са вече сготвени се прибавят и нарязаните на едро кестени. изсипва се отцедената паста и малко от водата в която е сварена. Разбърква се енергично за 1 минута и се сервира с настърган веган кашкавал.